Z Hiszpanii do Stacji Kultura. Wolontariusz, który kocha lasy.

Hiszpańskie środy w Stacji Kultura
Z odległej Hiszpanii do Rumi przybył wolontariusz Emilio Jose Hernandez Valero. W lipcu poprowadzi cykl spotkań z językiem i kulturą swojego kraju.

Emilio z wykształcenia jest bibliotekarzem i pojawił się w bibliotece w ramach programu wolontariatu europejskiego, we współpracy z Europejskim Korpusem Solidarności i Centrum Współpracy Młodzieży. Przez najbliższy rok spotkać go będzie można w wypożyczalni Stacji Kultura, gdzie wspiera bibliotekarzy w codziennej pracy. Ponadto Emilio poprowadzi w lipcu spotkania z językiem i kulturą Hiszpanii. Po informacje o zajęciach zapraszamy TUTAJ
Z fascynacji nadbałtycką kulturą
Kilka lat temu podczas pobytu w Estonii zafascynował się charakterem krajów nadbałtyckich, dlatego decydując się na wolontariat wybrał Polskę i znaną w świecie Stację Kultura.
Umiłowanie natury
„Jestem absolutnie oczarowany tutejszymi lasami. Od zawsze czułem silny związek ze światem natury. Jednak w Murcii w Hiszpanii, skąd pochodzę, krajobraz jest zupełnie inny. Tutejsze lasy to coś, czego nigdy wcześniej nie widziałem. To dla mnie bardzo wyjątkowe i egzotyczne doświadczenie.” – podkreśla Emilio.
Polskie smaki
„Bardzo zasmakowało mi polskie jedzenie. Cieszę się, że prawie codziennie mogę poznawać nowe smaki. Najbardziej podoba mi się duża różnorodność słodyczy, których wcześniej nie znałem. Bardzo je lubię i ciągle odkrywam nowe.”
Polski język
W wolnym czasie poznaje polską naturę oraz pilnie uczy się języka polskiego. W czasie przerw Emilio czyta polsko-angielskie wydania bajek poszerzając w ten sposób swoją znajomość języka polskiego. W ostatnim czasie wyjątkowo spodobała mu się „Baśń o złej Królewnie. A Tale of An Evil Princess” Magdaleny Kornatowskiej, którą gorąco poleca.

Autorką zdjęcia Emilio jest Aleksandra Barankiewicz