Zdjęcia Krzysztofa Lipskiego w Filia nr 1

8 października - 31 października

Filia nr 1 MBP Rumia (ul. Pomorska 11) zaprasza na wystawę zdjęć Krzysztofa Lipskiego.
Autor o sobie:
Zafascynowanie fotografią jest u mnie obciążeniem dziedzicznym. Wśród pamiątek po moim dziadku, Kazimierzu Rosińskim, który w latach 30-tych prowadził punkt fotograficzny, odnajdywałem przede wszystkim zdjęcia, negatywy i wyposażenie ciemni fotograficznej. Z niego korzystałem zresztą, wywołując pierwsze czarno – białe negatywy i odbitki.
Dziś sprzęt jest inny, ale pasja i zamiłowanie do fotografii obdartej z koloru pozostało. Stąd też te prace… oddające mój sposób postrzegania świata – pełnego wyrazistości, kontrastów, niekiedy zatracania się w mroku i przeszłości.
Autor o wystawie: Tym razem moim natchnieniem jest Kobieta. Odważna, tajemnicza, silna, zmysłowa…
Wystawę można oglądać do końca października w godzinach otwarcia placówki.

Start:
Koniec: