• To wydarzenie minęło.

Wystawa grafiki Mariusza Sładczyka “Cyfrowe wizje”

9 grudnia 2020 - 30 stycznia 2021

Stacja Kultura zaprasza od 9 grudnia na wystawę grafiki Mariusza Sładczyka “Cyfrowe wizje”. Wystawa będzie dostępna w dniach 09.12.2020 – 12.01.2021 w godzinach otwarcia wypożyczalni. Wstęp wolny

Dr Mariusz Sładczyk jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku) i specjalizuje się w projektowaniu graficznym. W 1999 roku uzyskał w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku tytuł doktora sztuk plastycznych. Związany m.in. Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku (1990-2000), Uniwersytetem Bilkent w Ankarze (Turcja, 2000-2012) oraz Polsko Japońską Akademią Technik Komputerowych na Wydziale Zamiejscowym Sztuki Nowych Mediów w Gdańsku (od 2013 wykładowca i dziekan). Autor licznych projektów graficznych, m.in. dla Teatru Wybrzeże, Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, Portu Gdańsk, Uniwersytetu Bilkent w Ankarze, Muzeum Archeologicznego w Sinopie (Turcja) oraz Kwartalnika „ARTTAK”. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce (Gdańsk, Sopot, Tczew, Krokowa, Wejherowo) i za granicą, np. w Nowy Jorku (USA), Tbilissi, Batumi (Gruzja), Ankara, Izmir (Turcja). Interesuje się kulturami świata, muzyką etniczną, podróżami, literaturą i nowymi technologiami.

Start:
9 grudnia 2020