Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa fotografii Filipa Sendala “Tożsamość”

17 września - 17 października

Stacja Kultura zaprasza na wystawę fotografii Filipa Sendala “Tożsamość”. Prace będzie można oglądać do 17 października 2020, w godzinach otwarcia placówki.
Filip Sendal
Gdańszczanin. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki. Wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na Wydziale Sztuki Nowych Mediów. Prowadzi pracownię Grafiki Reklamowej i Multimedialnej.
Od wielu lat związany z Wydawnictwem Uniwersytetu Gdańskiego, autor projektów okładek publikacji naukowych uczelni.
O swojej twórczości mówi:
Tworzę m.in. cykle fotograficzne, które poruszają temat tożsamości, masek, zmiany, jaka zachodzi w człowieku, szczególnie w tym współczesnym, który podejmuje próby dostosowania się do otaczającej go rzeczywistości. W działaniach swych wykorzystuję fotografię, malarstwo (body painting) oraz obróbkę cyfrową obrazu. Rozumiem tożsamość jako przede wszystkim wizję własnej osoby, jaką dany człowiek o sobie samym posiada. Wyrażając ją głównie poprzez właściwości wyglądu, psychiki i zachowania się z punktu widzenia ich odrębności i niepowtarzalności w stosunku do innych ludzi. Ciało jest maskowane przeze mnie świadomie. Osoba patrząca na ciało najpierw dostrzega samo ciało. Później dopiero stara się dostrzec człowieka. Próbuję oderwać maskę od tożsamości, aby stała się tym czym jest. Zatrzymać obserwatora z pytaniem: z czym masz do czynienia? Często ludzie patrząc na maskę mylą ją z tożsamością. Jako artysta nadal poszukuję swojej tożsamości, moja sztuka pomaga mi zrozumieć tę relację.
„Sztuka jest tak bardzo osobista, że każdy artysta zaczyna właściwie od początku i każdy ją robi w sobie i dla siebie – jest wyładowaniem jednej egzystencji, jednego losu, osobnego świata. W skutkach swoich, mechanizmach swojego oddziaływania – społeczna, w początku swoim i ducha – indywidualna, osobna, konkretna, jedyna”. / Witold Gombrowicz/

 

Szczegóły

Start:
17 września
Koniec:
17 października
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Stacja Kultura
Starowiejska 2
Rumia, Polska 84-230 Polska

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna