• To wydarzenie minęło.

Warsztaty literackie dla młodzieży

26 września : 11:00 - 13:00

Warsztaty literackie dla młodzieży „Jak z baśni zrobić fantasy”
Stacja Kultura zaprasza na bezpłatne warsztaty literackie dla młodzieży od 14 r.ż. „Jak z baśni zrobić fantasy”.
Jeśli macie poczucie, że gdzieś w waszych głowach czają się fantastyczne opowieści i już dłużej nie zdołacie ich utrzymać w ciemnościach… Przyjdźcie na warsztaty i podejmijcie wyzwanie!
Podczas zajęć śmiałkowie poznają tajniki pracy pisarskiej. Nauczą się, jak skonstruować bohatera i jego wierną drużynę, stworzą fantastyczny świat i poznają zasady budowania fabuły. Wykorzystają w tym celu archetypy jungowskie i campbellowskie, hollywoodzkie schematy i powszechnie stosowane fabularne drabinki. Ale, wbrew pozorom, opowiadania, które powstaną będą oryginalne, zaskakujące i jedyne w swoim rodzaju. Samodzielna praca nad tekstem wyzwoli zagubione bohaterstwo i wzmocni hart ducha a śmiałość i odwaga w poprawkach pozwolą osiągnąć doskonałość.
Zajęcia poprowadzi: Elżbieta Żukowska – scenarzystka, animatorka kultury, wykładowczyni, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.
Autorka i animatorka z pasją do dzielenia się swoją wiedzą i zarażania innych miłością do literatury, filmu i teatru. Od kilkunastu lat kreuje i realizuje projekty kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka „Mitologii Andrzeja Sapkowskiego” i scenarzystka komiksów (Miasto z widokiem 2014, Kapitan Wrona 2016, seria Borka i Sambor 2017, Jaskółka 2018).
Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów kulturalnych (Teatr z bliska., W Gdyni i o Gdyni., Korzenie Kultury, Polskie Historie), prowadząca warsztaty literackie, teatralne, scenariuszowe, komiksowe, baśniopisarskie.
Celem jej pracy jest zawsze pobudzenie do refleksji, wypowiedzi czy działania drugiego człowieka. Po to pisze, projektuje czy prowadzi warsztaty.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26.09.2020 w godz. 11:00 – 13:00. Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty.
Obowiązują zapisy: zapisy@bibliotekarumia.pl Ilość miejsc ograniczona. W temacie wiadomości proszę wpisać warsztaty literackie. W treści podać imię nazwisko i wiek uczestnika.
Ze względów sanitarnych prosimy o to, by uczestnicy warsztatów przebywali w sali w maseczkach lub przyłbicach, dezynfekowali ręce oraz zachowywali dystans.
Warsztaty są częścią projektu „Od baśni do fantasy”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Data:
Czas: