• To wydarzenie minęło.

Urbex History Fukushima – Noc Bibliotek 2020 (spotkanie online)

9 października : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 9 października o 18:30 na spotkanie online z youtuberami z kanału Urbex History. Transmisja na żywo odbędzie się na FB Stacji Kultura. Wydarzenie otworzy tegoroczną edycję Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Łukasz Dąbrowski, Konrad Niedziułka i Jakub Stankowski są grupą eksploratorów z pasją do historii. Zwiedzają i filmują opuszczone miejsca, często tajne i niedostępne. Każdy z materiałów Urbex History przedstawia historię i ciekawostki z przeszłości odwiedzanego miejsca.

Tajne radzieckie miasto w Polsce – Pstrąże, Czarnobyl, Radioaktywna Zona, Prypeć… Zwiedzili wiele niezwykłych, fascynujących miejsc zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Jednym z ostatnich był teren naznaczony katastrofą elektrowni atomowej w japońskiej Fukushimie. Wyprawa do Japonii zaowocowała książką „Urbex History Fukushima: Wchodzimy do skażonej strefy” i to tym miejscu oraz o podróży do niego będą opowiadać youtuberzy.

Eksploratorzy opowiedzą między innymi jak wygląda Fukushima prawie 10 lat po wybuchu reaktora, jak wysokie jest promieniowanie i czy wciąż mieszkają tam ludzie?

Zapraszamy!

Spotkanie jest częścią projektu „Między książką a blogiem. Od strony drukowanej do strony internetowej”. Na realizację projektu Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Data:
Czas: