• To wydarzenie minęło.

Tydzień Bibliotek 2021 “Znajdziesz mnie w bibliotece”

8 maja - 15 maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek 2021, który rozpoczyna się 8 maja, w Dniu Bibliotekarki i Bibliotekarza. Hasło tegorocznego bibliotecznego festiwalu brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. W 2021 roku wydarzenie w całości odbędzie się w formie wirtualnej. Przygotowane atrakcje będą publikowane codziennie o godzinie 12:00 na Facebooku Stacji Kultura według harmonogramu:
👉 8 maja – Inauguracja Tygodnia Bibliotek
👉 9 maja – Konkurs! Ogłoszenie zasad i tematu konkursu, który potrwa do końca Tygodnia
👉 10 maja – “Znani Rumianie i Rumianki czytają” (gość specjalny)
👉 11 maja – BiblioMilionerzy – quiz dla tych, którzy kochają literaturę
👉 12 maja – Warsztaty “Włóczkokwiaty”
👉 14 maja – “Znani Rumianie i Rumianki czytają” (gość specjalny)
👉 15 maja – Zakończenie Tygodnia Bibliotek

Tydzień Bibliotek odbywa się co roku w dniach 8-15 maja i jest to okres pełen ciekawych bibliotecznych akcji i działań, zachęcających do czytania i odwiedzania książnic. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Wydarzenie koordynowane jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Start:
Koniec: