• To wydarzenie minęło.

Spotkanie online z Magdaleną Zawadzką Sołtysek

3 grudnia 2020 : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 03.12. o godz. 18:30 na spotkanie online z Magdaleną Zawadzką Sołtysek, autorką powieści fantasy. Rozmowę poprowadzi Elżbieta Żukowska.

Magdalena Zawadzka – Sołtysek – autorka powieści dla dzieci i dorosłych. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Podejmuje różne wyzwania na wielu polach zawodowych. Literacko zadebiutowała krótkimi formami dla najmłodszych wydanymi w zbiorowej publikacji „365 bajek na dobranoc”. W powieści „Gra bogów” wykorzystała swoją pasję historyczną. Wiedzę o życiu codziennym wikingów zdobyła dzięki członkostwu w grupie rekonstrukcyjnej zajmującej się odtwarzaniem i promowaniem kultury wczesnego średniowiecza. (Za lubimyczytać.pl)

Elżbieta Żukowska – Prowadzi Elżbieta Żukowska, scenarzystka, animatorka kultury, wykładowczyni, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Od baśni do fantasy”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Data:
3 grudnia 2020