• To wydarzenie minęło.

Aktualizacja – Spotkanie autorskie z Rafałem Dębskim

29 października : 18:30 - 19:30

Spotkanie z Rafałem Dębskim w Stacji Kultura sprostowanie

Uwaga! Zmieniamy formę spotkania autorskiego z Rafałem Dębskim, ze stacjonarnego na online.🖥 Premiera video odbędzie się 29.10. o godz. 18:30 na Facebooku Stacji Kultura.
📚Fanów twórczości pisarza zapraszamy do zadawania pytań, do środy (28.10), poprzez email: zapisy@bibliotekarumia.pl 📨
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Od baśni do fantasy”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autor o sobie:

Rafał Dębski – rocznik 1969, zodiakalny Bliźniak z wszelkimi zaletami i wadami tego znaku. W dorobku ma powieści i opowiadania zarówno fantastyczne, jak i sensacyjne, kryminalne, wojenne, historyczne.

Debiutował w 1998 roku w Nowej Fantastyce, potem współpracował między innymi z „Feniksem” „Magią i Mieczem”, „Gazetą Rycerską”, a przede wszystkim „Science Fiction, Fantasy i Horror”. W latach 2009-2012 był redaktorem naczelnym ostatniego z wymienionych periodyków.
Jak do tej pory, na jego koncie autorskim figuruje 25 powieści oraz pokaźna liczba opowiadań.
Nie ma zbyt wiele czasu na realizację innych pasji poza pisaniem, ale jeśli już znajdzie wolną chwilę i podobnego sobie szaleńca, z upodobaniem oddaje się fechtunkowi bronią białą wszelkiego autoramentu. Chętnie również strzela z broni palnej, także wszelkiego autoramentu – i czarnoprochowej, i tej całkiem nowoczesnej.
Bardzo nie lubi głupoty, codziennej bieganiny, wędkowania, natrętnych hobbitów i przemądrzałych, tchórzliwych elfów. Uwielbia za to czytać oraz spędzać leniwie czas (ach, ten czas – żeby dawał w ogóle możliwość poleniuchowania…), ogromną sympatią darzy smoki, gobliny, krasnoludy, błędnych rycerzy, piękne księżniczki i koty. Koty przede wszystkim.
Miłośnik i znawca piwa, o którym to nektarze może opowiadać godzinami.
Jak każdy stateczny osobnik, byłby niezmiernie, potwornie wręcz nudny, gdyby nie fakt, iż – jak utrzymują niektórzy znajomi… no dobrze, jak utrzymuje ogromna większość znajomych – posiada paskudny, bardzo skomplikowany charakter, przypominający jako żywo hybrydę osobowości świętego Franciszka i Sinobrodego. Przy czym raz górą bywa jeden, raz drugi. Niektórzy twierdzą, że nie można z nim przez to wytrzymać, inni utrzymują, że dzięki temu jest uroczy. Tak to już w życiu bywa…

Krótko o prowadzącej:

Elżbieta Żukowska – zakochana w micie i mitologiach. W pracy badawczej skłania się obecnie ku wątkom słowiańskim we współczesnej fantastyce, ale zaczynała od szerszego spektrum, czego dowodem książka o mitologiach Andrzeja Sapkowskiego. Twórczyni komiksów, prowadząca warsztaty, fascynatka literatury każdej. (Za lubimyczytać.pl)

Data:
Czas: