• To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem

28 października : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 28.10. o godz. 18:30 na spotkanie autorskie z dziennikarzem prasowym, reporterem i publicystą Cezarym Łazarewiczem. Rozmowę wokół wielokrotnie nagradzanej książki „Żeby nie było śladów” poprowadzi Marcin Mindykowski.
Cezary Łazarewicz (ur. 1966) – Publikował w  czołowych polskich tytułach prasowych, między innymi „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Polityce”.
Autor wielu książek reporterskich:
• Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie (2012),
• Sześć pięter luksusu. Przerwana historia domu braci Jabłkowskich (2013),
• Elegancki morderca (2015),
• Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka (2016),
• Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza (2017),
• Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej (2018),
• 1968. Czasy nadchodzą nowe (2018, wraz z Ewą Winnicką)
• Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia (2019).
Za Żeby nie było śladów otrzymał Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Oskara Haleckiego przyznawaną dla najlepszych książek popularnonaukowych poświęconych historii Polski w XX wieku oraz Nagrodę MediaTory w kategorii Obserwator. Książka ta otrzymała również tytuł Książki 2016 roku w plebiscycie Radia Kraków, była nominowana do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki i Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego oraz znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. (Źródło: www.czarne.com.pl)
Wstęp wolny!
Zapraszamy!