• To wydarzenie minęło.

Noc Bibliotek 2020 inna niż wszystkie

9 października - 10 października

Stacja Kultura zaprasza na kolejna odsłonę Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Klimat na czytanie”. Tegoroczna impreza została przeniesiona do Internetu, ale będzie równie ekscytująca co spotkania na żywo.
Już 9 października o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie online z youtuberami z kanału Urbex History. Transmisja na żywo odbędzie się na FB Stacji Kultura. Wydarzenie otworzy tegoroczną edycję Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.
Łukasz Dąbrowski, Konrad Niedziułka i Jakub Stankowski są grupą eksploratorów z pasją do historii. Zwiedzają i filmują opuszczone miejsca, często tajne i niedostępne. Tym razem Eksploratorzy opowiedzą o swojej wyprawie do Japonii, dowiemy się jak wygląda Fukushima prawie 10 lat po wybuchu reaktora, jak wysokie jest promieniowanie i czy wciąż mieszkają tam ludzie?

Spotkanie jest częścią projektu „Między książką a blogiem. Od strony drukowanej do strony internetowej”. Na realizację projektu Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

10 października o godzinie 12:00 zapraszamy na spotkanie z Panem Kicakiem, na którym będzie można dowiedzieć się: co je królik? Do czego potrzebny jest mu omyk? Dlaczego króliki tupią? Pan Kicak jest królikiem miniaturką, którego właściciele chcą pokazać jak to jest mieć w domu długoucha. Opowiedzą o jego zwyczajach i pokażą jak zachowuje się na co dzień.
Ilość miejsc na to spotkanie jest ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@bibliotekarumia.pl Spotkanie jest przewidziane dla dzieci od 6 roku życia, wraz z opiekunami. W temat wiadomości proszę wpisać Pan Kicak.

Film familijny “Jakub, Mimmi i gadające psy” w reż. Edmundsa Jansona jest niespodzianką od organizatorów Nocy Bibliotek. Pierwszych 100 Czytelników, którzy wyślą wiadomość na adres zapisy@bibliotekarumia.pl, wpisując w temat: FILM, dostanie link oraz hasło do darmowej projekcji.
Film został nagrodzony przez jury festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”. To adaptacja książki pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce). Tutaj można zobaczyć zwiastun filmu.
Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.
Sytuacja jest trudna i ze względu na ograniczenia nie możemy zaprosić na standardową Noc Bibliotek, która przez ostatnie lata odbywała się w Stacji Kultura. Mamy jednak nadzieję, że nasze propozycje zaciekawią Czytelników i umilą im czas.

Start:
Koniec: