• To wydarzenie minęło.

Kryminalna Rumia. Kradzieże, bójki, afery, oszustwa.

6 listopada : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 6 listopada o godz. 18:30 na spotkanie online z Dariuszem Rybackim “Kryminalna Rumia. Kradzieże, bójki, afery, oszustwa”. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Fb Stacji Kultura. Czas trwania: 45 minut + dyskusja.
„Zagórze. W okolicy naszej złodziejstwo rozwielmożniło się do tego stopnia, że nie ma prawie dnia, aby się ktoś nie uskarżał, że go okradziono”. (Słowo Pomorskie, 1924 r.)
Podczas prelekcji online pt. „Kryminalna Rumia” odkryjemy historyczną, ciemną stronę codziennego życia naszego miasta. Prześledzimy kilkadziesiąt doniesień prasowych z lat 1921-1989 informujących o przestępstwach popełnianych na terenie gminy.
Prelekcję prowadzi Dariusz Rybacki, pełnomocnik burmistrza Rumi ds. historii miasta.
Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Między książką a blogiem. Od strony drukowanej do strony internetowej”. Na realizację projektu Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Data:
Czas: