• To wydarzenie minęło.

Kolejna edycja Rumia Comic Con już niedługo!

11 września

Stacja Kultura zaprasza 11 września 2021 na 4. edycję festiwalu komiksowego Rumia Comic Con
Stawiamy na komiks! Skupiamy się na historiach, sztuce, procesie twórczym, autorach, czytelnikach.
Wśród atrakcji między innymi spotkania autorskie, panele dyskusyjne, prelekcje, warsztaty dla osób w każdym wieku, wystawa, gry fabularne oraz gry video. W strefie targowej będzie można nabyć komiksy archiwalne oraz nowości, zdobyć autografy i rysografy.
Na festiwalu tradycyjnie nie zabraknie premier. Jednym z gości Comic Conu będzie Anders Kvammen – norweski autor, którego „Gimnazjum” ukazało się w tym roku nakładem wydawnictwa Dziwny Pomysł.
Anders N. Kvammen, ur. w 1985 roku w Oslo, norweski twórca komiksów i ilustrator. Autor dwóch autobiograficznych albumów: Ungdomsskolen (Gimnazjum) i Jobb (Praca). Bohaterem obu jest alter-ego Andersa, Aksel. Twórca ilustracji do kilkudziesięciu książek, jego dzieła były wystawiane w czołowych norweskich galeriach. @kvamsky na Instagramie.
Przyjazd twórcy jest finansowany przez NORLA – organizację promującą literaturę norweską zagranicą.
Impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa.
Wszystkie informacje dotyczące prelegentów, wystawców i programu znaleźć można pod adresem rumiacomiccon.pl oraz na profilu i wydarzeniu FB.

Data:
11 września