Kaszubski Skarb – rodzinna gra miejska

13 sierpnia : 12:00 - 31 grudnia : 23:30

🏴‍☠️ Dawno, dawno temu… z Pucka wypłynął wielki drewniany żaglowiec, ze wspaniałym skarbem na pokładzie. Niestety, zanim statek zdążył opuścić Zatokę Pucką, został napadnięty przez piratów. Dowódcą tych rozbójników był postrach Bałtyku, zbój rodem z Kaszub – Remus, który pochwycił skarb, spuścił cichcem szalupę i uciekł. Pościg za Remusem doprowadził do spokojnego miasta o nazwie Rumia…

Kod dostępu do gry

🏴‍☠️ Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza rodziny z dziećmi (6-13 lat) do udziału w mobilnej grze miejskiej, w której rodzinne drużyny wcielą się w poszukiwaczy skarbu. Młodzi tropiciele i tropicielki z pomocą dorosłych przemierzą Rumię spotykając po drodze fantastyczne istoty i wykonując różne zadania. Pierwsi testerzy i testerki uznali, że gra może zainteresować zarówno dzieci, jak i opiekunów – o czym świadczą słowa pani Pauliny: „Przyjdę zagrać, bo jestem strasznie ciekawa, co będzie dalej”. Pani Ola, która wraz z 9-letnim synem zgłosiła się do udziału w testowaniu gry w terenie, mówi: „Miło zaskoczył mnie entuzjazm, z jakim Młody podszedł do zadania, chociaż na początku zupełnie nie wiedział, dlaczego w tych podchodach nikt nie zostawiał znaków i śladów w rzeczywistości tylko w necie. Jak zaczęliśmy się rozkręcać, to okazało się, że to niestety koniec testowej wersji… Niecierpliwie czekamy na pełną wersję gry”!

🏴‍☠️ Gra będzie udostępniona od 13 sierpnia 2020. Kod wejścia do gry będzie można uzyskać od godziny 12:00 na FB Stacji Kultura oraz na www.bibliotekarumia.pl, a także osobiście w Stacji Kultura.

🏴‍☠️ Uczestnicy przed rozpoczęciem gry są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Gry – REGULAMIN GRY KASZUBSKI SKARB

🏴‍☠️ Aby zagrać, potrzebny jest smartfon z darmową aplikacją Action Track. Fabuła gry zanurzona jest w świecie kaszubskich stworów opisanych w „Kaszubajkach” – opowieściach dla dzieci opublikowanych przez bibliotekę w internecie pod adresem https://www.bibliotekarumia.pl/kaszubajki/.

🏴‍☠️ Kolejne punkty gry zlokalizowane są na trasie długości około 3 km, a czas potrzebny na ukończenie gry wynosi 60-90 minut, w zależności od wieku uczestników i tempa poruszania się.

🏴‍☠️ Gra będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych do końca 2020 roku.

🏴‍☠️ Gra „Kaszubski Skarb” została zrealizowana w ramach projektu „Od baśni do fantasy”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

REGULAMIN-GRY_KaszubskiSkarb

Start: