• To wydarzenie minęło.

Kaszubajki na Rabka Festival 2020 (online)

9 lipca : 11:30 - 12:30

Kaszubajki zaprezentowane zostaną w ramach tegorocznej edycji Rabka Festival, która odbywa się pod hasłem „Oblicza tradycji”. Do świata kaszubskich stworów uczestników festiwalu zaproszą Stacja Kultura i Roman Drzeżdżon – znawca demonologii kaszubskiej. Ze względu na epidemię, po raz pierwszy większość festiwalowych wydarzeń odbędzie się w Internecie. Materiał przygotowany przez bibliotekę ukaże się w ramach festiwalu 9 lipca o godz. 11:30. Wszystkie wydarzenia będzie można obejrzeć na Facebooku https://www.facebook.com/rabkafestival/ i stronie internetowej www.rabkafestival.pl.

Kaszubajki to zbiór bajek dla dzieci opartych na kaszubskiej mitologii. Bohaterem każdej opowieści jest inny stwór, który rezyduje na Kaszubach: Jablon, co jabłka podkrada; Mora co ludziom spać nie daje; olbrzymie Stolemy i Purtek, co… a zresztą sprawdźcie sami! Publikacja znawiera także mapę miejscowości Niesforne Gacie, słowniczek oraz niezwykłe ilustracje, pełniące rolę kolorowanek. Publikacja Kaszubajek dostępna jest bezpłatnie w wersji online. Zapoznać się z nią można na stronie internetowej Stacji Kultura – Biblioteka Rumia od 6 lipca 2020 roku.

Projekt „Od baśni do fantasy” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Data:
9 lipca