• To wydarzenie minęło.

10 urodziny Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat”

26 listopada : 18:00 - 19:00

Stacja Kultura zaprasza 26 listopada o godz. 18:00 na 10 urodziny Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat”.
Wystawa i wernisaż pt. „ Artyści o Sztuce”.
Twórcy pokażą, które dzieła zachwycają ich samych, w jakim kierunku spoglądają, gdy zanurzają się w historii. Dla każdego z nich historia sztuki to przewodnik, do którego wraca się tysiąckrotnie, po wiedzę, po inspirację, po zachwyt i zdumienie.
Temat tegorocznej wystawy niesie ze sobą więcej niż zwykle, albowiem zobaczyć będzie można nie tylko prace naszych artystów – każdy obraz przywołuje mistrza z dalekich stron.
Autorzy przygotowali prace, które inspirowane są wielkimi dziełami sztuki. A ponieważ każdy zachwyca się sztuką w inny sposób, będzie to ciekawa podróż poprzez czas i przestrzeń.
10 lat Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat”
Stowarzyszenie Artystów Pasjonat powstało na przełomie 2011 i 2012 roku by już w maju 2012 zorganizować pierwszy Rumski Plener Malarski „Barwy Rumi” i tym samym rozpocząć wieloletnią współpracę z Miastem Rumia, Miejskim Domem Kultury, rumskimi bibliotekami i szkołami.
„Jesteśmy różni warsztatowo, tematycznie, wiekowo i światopoglądowo, a jednak chcemy działać razem i razem pokazywać co stworzyliśmy – bo twórczość to element, który nas jednoczy.”
Artyści ze stowarzyszenia Pasjonat.

Data:
Godzina: