Warsztaty komiksowe

 

Stacja Kultura zaprasza na warsztaty komiksowe, które są w całości poświęcone sztuce komiksu. Warsztaty prowadzi Łukasz Kowalczuk.

Warsztaty prowadzone są w dwóch formach.

Dla zorganizowanych grup szkolnych.

Są to warsztaty wprowadzające do świata sztuki komiksu, które składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają gatunek, historię a także mają możliwość obejrzenia najciekawszych komiksów, które znalazły się w księgozbiorze Łukasza Kowalczuka. Zajęcia zwieńcza krótka część praktyczna, w trakcie której młodzież może zapoznać się z warsztatem pracy Autora.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży od IV kl. SP

Zgłoszenia prosimy przesyłać na : promocja@bibliotekarumia.pl

Warsztaty dla zaangażowanych 15+

To intensywny kurs trwający od września 2018 do czerwca 2019, przeznaczony dla osób od 15 roku życia. W trakcie pierwszego półrocza warsztatów uczestnicy pracują nad krótkimi formami, które zostaną opublikowane w antologii. Premiera antologii odbędzie w trakcie drugiej edycji festiwalu Rumia Comic Con. Drugie półrocze poświęcone jest na autorskie prace uczestników warsztatów.

W programie zajęć znajdą się takie tematy, jak: poszukiwanie inspiracji i materiałów referencyjnych, tworzenie postaci i świata, współpraca scenarzysty i rysownika, przygotowanie do druku. Uczestnicy będą mieli dostęp do bogatego księgozbioru – zarówno komiksów, jak i materiałów pomocniczych. Uwaga! To nie są zajęcia z rysunku, ale kompleksowy kurs, który ma pomóc w określeniu celów i wypracowaniu własnego stylu.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: lk@tzzad.pl

O prowadzącym zajęcia:

Urodzony w 1983, w północnej Polsce. Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Pierwsza samodzielnie przeczytana historyjka to „Przyjaciele Roda Taylora” autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, przez 9 lat pracował jako grafik komputerowy. Aktualnie jest jednym z niewielu polskich twórców, którzy zajmują się komiksem zawodowo.

Inspiracje? Kultura śmieciowa lat 80. i 90. – poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu historyjek, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video. Może wymieniać setki nazwisk, ale zacznie od Janusza Christy, Jacka Kirby’ego i Roberta Crumba. Ma na koncie kilkanaście albumów i kilkadziesiąt krótkich form wydanych na całym świecie. Wciąż tworzy nowe projekty. W tym roku wystartował z imprintem Łukasz Kowalczuk Przedstawia, we współpracy z wydawnictwem.