URATUJ LAS – ekologiczna gra terenowa na smartfona

„W lesie przy rumskiej dzielnicy Zagórze zapanował ostatnio niepokój. Zwierzęta – mieszkańcy lasu – nie są pewni swojej przyszłości, krążą plotki, że nadciąga coś złego, że las stoi na progu katastrofy i że tylko ludzie mogą temu zaradzić! Czy chcesz zostać superbohaterką / superbohaterem przygody, która toczy się na rumskim Zagórzu? Ruszymy uliczkami, zajrzymy nad rzeczkę i poszwendamy się po w lesie, cały czas poszukując informacji o dzikich zwierzętach i roślinach. Pomóż wiewiórce znaleźć ratunek dla rumskiego lasu i jego mieszkańców!”

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza rodziny z dziećmi (5-15 lat), a także wszystkie chętne osoby, do udziału w mobilnej grze miejskiej. Osoby uczestniczące wcielą się w ekologicznych superbohaterów i superbohaterki, którzy podążą za pewną rudą wiewiórką i będą wykonywać ciekawe i kreatywne zadania, poznawać ciekawostki świata przyrody i obalać mity!

Gra będzie udostępniona od 22 lipca 2021, od godziny 10:00 do odwołania.

Dostęp do gry poprzez link: https://tiny.pl/9x71v lub zeskanowanie kodu QR.

W dniu inauguracji gry, 22 lipca w Filii nr 4 w godzinach 12.00-18.00 będzie można odebrać dyplomy i nagrody dla osób, które ukończą grę.

Uczestnicy przed rozpoczęciem gry są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Gry – REGULAMIN GRY URATUJ LAS.

Aby zagrać, potrzebny jest smartfon z darmową aplikacją Action Track, włączoną lokalizacją i w pełni naładowaną baterią. Fabuła gry zanurzona jest w świecie zwierząt zamieszkujących Rumię i jej okolice.

Kolejne punkty gry zlokalizowane są na trasie długości około 3 km, a czas potrzebny na ukończenie gry wynosi 60-120 minut, w zależności od wieku uczestników i tempa poruszania się.

Start gry – przy Urzędzie Miasta, ulica Jana III Sobieskiego 7. Koniec gry – ul. Górnicza 19. Akcja gry toczy się na Zagórzu, zacisznych uliczkach i w lesie. Aplikacja dokładnie prowadzi po wyznaczonej trasie.

Gra „URATUJ LAS” została zrealizowana w ramach projektu „Z kamerą wśród książek”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Załączniki