Między książką a blogiem. Od strony do strony

„Między książką a blogiem. Od strony drukowanej do strony internetowej”
Projekt „Między książką a blogiem. Od strony do strony” to cykl spotkań autorskich, warsztatów i wykładów skupionych wokół wyzwań, przed jakimi stoi tradycyjna książka w świecie nowoczesnych technologii. Szczególnie dotyczy to literatury popularnonaukowej, która coraz częściej zastępowana jest przez film dokumentalny, vlog, blog, czy fanpage. Nowe technologie – ze względu na swoją dostępność – wyzwalają kreatywność, którą spróbujemy twórczo ukierunkować.

Nowe technologie, nowe sposoby komunikowania się z odbiorcą są bardzo atrakcyjną formą przyswajania wiedzy. Wykorzystanie YouTube’a czy podcastów stanie się pretekstem do głębszego spojrzenia na kulturę, historię czy szeroko rozumianą naukę.

Na realizację projektu „Między książką a blogiem. Od strony drukowanej do strony internetowej” Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logotyp Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego