LEKCJE BIBLIOTECZNE

Biblioteka posiada bogatą ofertę zajęć bibliotecznych zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów. Przedszkola i szkoły podstawowe zapraszamy na lekcje, podczas których dowiedzą się na temat historii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, zapoznają się z księgozbiorem wraz z uwzględnieniem zbiorów specjalnych oraz zwiedzą całą Bibliotekę Główną (Stacja Kultura). Tego typu wizytom towarzyszą również gry i zabawy plastyczne. Zajęcia biblioteczne odbywają się na różnorodne tematy. Można się na nich dowiedzieć wielu interesujących ciekawostek na temat książek i bibliotek z całego świata, poznać historię, a także proces powstawania książki. Nie brakuje również zajęć specjalnie dostosowanych do aktualnych potrzeb szkół, związanych ze świętami, ważnymi wydarzeniami narodowymi, a także na temat Kaszub i całego regionu pomorskiego.
Dla starszych grup szkolnych w ofercie mamy zajęcia, na których młodzież poznaje zasoby całej biblioteki, a także uczy się korzystać z katalogu komputerowego i tematycznego. Odbywają się również zajęcia związane z wrażliwością artystyczną jak przykładowo dotyczące estetyki okładek książkowych.
Dodatkowo w ofercie znajdują się zajęcia z historii kina, na których można dowiedzieć się o początkach kinematografii, poznać wielu zapomnianych polskich filmowców, a także historię kina polskiego, gatunku animowanego czy rozwoju efektów specjalnych.
W pracowni komiksu natomiast odbywają się lekcje wprowadzające do świata sztuki komiksu, które składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają gatunek, historię a także mają możliwość obejrzenia najciekawszych komiksów, które znalazły się w księgozbiorze Łukasza Kowalczuka. Zajęcia zwieńcza krótka część praktyczna, w trakcie której młodzież może zapoznać się z warsztatem pracy Autora.
Warsztaty komiksowe przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od IV kl. SP.
Zapraszamy do współpracy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na : promocja@bibliotekarumia.pl

Skip to content