Kaszubajki na Rabka Festival 2020 (online)

9 lipca 2020 godz.  11:30

Kaszubajki zaprezentowane zostaną w ramach tegorocznej edycji Rabka Festival, która odbywa się pod hasłem „Oblicza tradycji”. Do świata kaszubskich stworów uczestników festiwalu zaproszą Stacja Kultura i Roman Drzeżdżon – znawca demonologii kaszubskiej. Ze względu na epidemię, po raz pierwszy większość festiwalowych wydarzeń odbędzie się w Internecie. Materiał przygotowany przez bibliotekę ukaże się w ramach festiwalu 9 lipca o godz. 11:30. Wszystkie wydarzenia będzie można obejrzeć na Facebooku https://www.facebook.com/rabkafestival/ i stronie internetowej www.rabkafestival.pl.

Kaszubajki to zbiór bajek dla dzieci opartych na kaszubskiej mitologii. Bohaterem każdej opowieści jest inny stwór, który rezyduje na Kaszubach: Jablon, co jabłka podkrada; Mora co ludziom spać nie daje; olbrzymie Stolemy i Purtek, co… a zresztą sprawdźcie sami! Publikacja znawiera także mapę miejscowości Niesforne Gacie, słowniczek oraz niezwykłe ilustracje, pełniące rolę kolorowanek. Publikacja Kaszubajek dostępna jest bezpłatnie w wersji online. Zapoznać się z nią można na stronie internetowej Stacji Kultura – Biblioteka Rumia od 6 lipca 2020 roku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logotyp Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2020 logotyp