Kaszubajki/ Kaszëbôjczi –audiobook po polsku i kaszubsku

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza dzieci i rodziny do wysłuchania fantastycznych przygód bohaterów Kaszubajek. Audiobook w dwóch wersjach językowych dostępny jest bezpłatnie.
Kaszubajki to zbiór bajek dla dzieci opartych na kaszubskiej mitologii. Bohaterem każdej opowieści jest inny stwór, który rezyduje na Kaszubach: Jablon, co jabłka podkrada; Mora co ludziom spać nie daje; olbrzymie Stolemy i Purtek, co… a zresztą sprawdźcie sami!
Kaszubajki dostępne są również w formie ebooka z dołączonymi kolorowankami, które można bezpłatnie pobrać ze strony biblioteki.
Kaszubajki napisane zostały przez uczestników warsztatów literackich realizowanych przez rumską bibliotekę w ramach projektu „Od baśni do fantasy”. Premiera i prezentacja publikacji odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival w 2020. Nagranie zostało zrealizowane we współpracy ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim oraz dzięki wsparciu firm: Agroland z Gdyni, Bobrollo z Rumi, Vega z Rumi oraz Zrzeszenia Kaszubskie Pomorskie oddział Rumia.

KASZUBAJKI PO KASZUBSKU

KASZUBAJKI PO POLSKU