FILIA 4 ZAGÓRZE

FILIA 4 ZAGÓRZE

Filia nr 4 – Zagórze

ul. Górnicza 19 (wejście od ul. Stalowej)

tel. 58-671-04-37

filia4@bibliotekarumia.pl

Godziny otwarcia:

pon, wt, czw, pt: 10:00 – 18:00
śr, sob: nieczynne

 

 

W księgozbiorze filii znajdują się książki skierowane do wszystkich grup wiekowych. Na półkach regularnie pojawią się nowości wydawnicze, które eksponujemy na specjalnym regale tuż przy wejściu. Zapewniamy również dostęp do prasy codziennej, wybranych tygodników  i miesięczników. Wśród tytułów znajdują się: Polityka, Podróże, Świat Nauki, Wiedza i Życie, Victor Junior, Wysokie Obcasy Extra.

W naszej filii znajdą Państwo przyjazną przestrzeń dla każdego. W centralnej części biblioteki znajdują się stoły, przy których można odpocząć, a dla spragnionych wyjątkowego spokoju i ciszy mamy wygodne fotele ukryte pomiędzy regałami.  W wydzielonej części dziecięcej znajduje się kącik, w którym mali czytelnicy bawią się, czytają, odrabiają lekcje lub uczestniczą w zorganizowanych zabawach plastycznych i turniejach gier planszowych. Szybki dostęp do informacji zapewnia sześć stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Rozrywką dla dzieci i młodzieży jest ponadto możliwość grania na konsoli x-box.

Od lat współpracujemy z wieloma szkołami i nauczycielami. Organizujemy kreatywne lekcje biblioteczne i różnorodne zajęcia pozaszkolne, dostosowując tematykę i formę zajęć do oczekiwań i zainteresowań dzieci.  Naszą pracę dopełniają wydarzenia zewnętrzne, takie jak:  warsztaty, wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne i spotkania z inspirującymi autorami książek dla dorosłych i dzieci. Co miesiąc gromadzimy się w Dyskusyjnym Klubie Książki, by w miłym gronie podyskutować o interesujących wątkach i pomysłach literackich.

W filii cyklicznie odbywają się:

Dyskusyjny Klub Książki – w trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 17:00

Zapraszamy!

Skip to content