Biblioteczny poradnik literacki – warsztaty pisarskie

Biblioteczny poradnik literacki
Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza na cykl wykładów literackich online z Elżbietą Żukowską. Sześć kolejnych odcinków składa się na biblioteczny poradnik literacki dla początkujących pisarek i pisarzy. Każda prelekcja kończy się twórczym ćwiczeniem pisarskim.
👉 Kolejne części bibliotecznego poradnika:
1. Temat, czyli po co się pisze.
2. Bohater/ka, czyli kto opowie tę historię.
3. Konflikt, czyli niezgoda czasem buduje.
4. Dialog, czyli jak zapisać konflikt.
5. Schemat fabularny, czyli jak to wszystko ogarnąć w całość.
6. Poprawki, czyli zanim tekst pójdzie w świat.
👉 Prowadzi Elżbieta Żukowska, scenarzystka, animatorka kultury, wykładowczyni, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Od kilkunastu lat kreuje i realizuje projekty kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka „Mitologii Andrzeja Sapkowskiego” i scenarzystka komiksów (Miasto z widokiem 2014, Kapitan Wrona 2016, seria Borka i Sambor 2017, Jaskółka 2018). Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów kulturalnych (Teatr z bliska, W Gdyni i o Gdyni, Korzenie Kultury, Polskie Historie), prowadząca warsztaty literackie, teatralne, scenariuszowe, komiksowe, baśniopisarskie. Celem jej pracy jest zawsze pobudzenie do refleksji, wypowiedzi czy działania drugiego człowieka. Po to pisze, projektuje czy prowadzi warsztaty.
👉 Warsztaty są częścią projektu „Od baśni do fantasy”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.