• To event minęło.

Wernisaż wystawy „Studenci”

14 czerwca : 18:00 - 19:00

Stacja Kultura zaprasza 14.06.2019 o godz. 18:00 na otwarcie międzynarodowej wystawy „Indygo”, w której biorą udział studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Slippery Rock University of Pennsylvania (USA). Wystawę będzie można obejrzeć do 30.06.2019 w godzinach otwarcia Stacji Kultura.

Indygo: kolor oscylujący pomiędzy niebieskim i fioletem, jest motywem przewodnim obecnej edycji wystawy pt. „W kolorze indygo”. Zadaniem polskich i amerykańskich studentów była realizacja miniatur tkackich, w których zrealizowano wspólne założenie polegające na użyciu koloru indygo z innym wybranym kolorem w proporcji – indygo 70%, inny kolor 30%.
Jak zatem rozumieć tę pracę, co ona oznacza? Różnorodność znaczeń zawartych w kolorze indygo pozwala na wędrówkę myśli od starożytności po czasy współczesne. To dialog tradycji i współczesności. (Prof. Aleksander Widyński)

Data:
Czas: