Wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Śmiechowskiego

15 listopada

Stacja Kultura zaprasza na wystawę malarstwa Zbigniewa Śmiechowskiego, którą można oglądać codziennie w godzinach otwarcia wypożyczalni do 15 listopada.
Artysta mieszka i pracuje w Gdańsku, w swoim dorobku ma współpracę z CEPELiĄ, jak również wieloletnie doświadczenie w konserwacji zabytków. Od 2004 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
W kwestii twórczości oddajemy głos artyście:
„Tematem mojego malarstwa jest przede wszystkim natura, jej realny i duchowy wymiar. Piękno natury ma niezwykłą moc- zobowiązuje do dobra, ocalając nasze człowieczeństwo. Zadziwiające bogactwo jej barw i form są dla mnie wieczną inspiracją. Moje pejzaże i kwiaty rejestrują to co ulotne: nastrój, marzenie, chwilę namysłu, wzruszenie. Interesuje mnie również człowiek i jego kondycja, z pozoru inna w każdej epoce, a tak naprawdę ta sama. Maluję cyklami, do których wracam wielokrotnie: Mikrokosmos, Everyman, Dekoracyjne, Strachy na Wróble, Recykling, Piórko ptasie, Pamięć i przeszłość, Niebo i Ziemia, Kwiaty, Drzewa, Droga, Dialog z tradycją”.

Data:
15 listopada