Wernisaż wystawy malarstwa Marii Michalskiej „Między jawą a snem”

4 września 2019 : 18:00 - 19:00

Filia nr 1 MBP (ul. Pomorska 11) zaprasza 4 września o godz. 18:00 na wernisaż wystawy malarstwa Marii Michalskiej „Miedzy jawą a snem”.
Wystawę będzie można oglądać do końca września w godzinach otwarcia placówki.
Maria Michalska od urodzenia jest mieszkanką Rumi. Należy do Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat” w Rumi. Bierze czynny udział we wszystkich działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie – plenerach, wystawach, akcjach charytatywnych.
Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Malarstwo jest jej wielką pasją, każdą wolną chwilę spędza w Swojej pracowni, Warsztat malarski doskonaliła na kursach malarstwa i rysunku w Studium Sztuk „ZNAK” w Gdańsku.
Inspiracje czerpie z piękna natury. Tematami jej obrazów są najczęściej pejzaże, martwa natura lub abstrakcje. Mniej lub bardziej realistyczne obrazy powstają najczęściej w plenerze, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Maluje przy użyciu szpachli, gdzie kolor i faktura odgrywa rolę dominującą. W obrazach widać zamiłowanie do stosowania kontrastów, nie tylko kolorystycznych, ale również fakturowych. Pogodny, spokojny nastrój i ciszę przyrody uzupełnia często dynamika pociągnięć szpachli, po mistrzowsku wyrażając zachwyt urodą chwili.
Zapraszamy!

4 września 2019