• To event minęło.

Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Wojtanowskiej

6 lutego : 18:00 - 19:00

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi zaprasza 6 lutego o 18:00 na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Wojtanowskiej.
Wystawa potrwa do 28 lutego i będzie ją można oglądać w godzinach otwarcia placówki.
O autorce:
Barbara Wojtanowska: z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą [m.in. Niemcy, Kanada].
Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w  licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia „Jazowa”, m.in. „Inspiracje muzyką Chopina”, ” Kraina na wodzie”, „Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach”, uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.
Należy do „Salonu Kobiet Twórczych” przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.
W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze.
Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008r., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.
Autorka o malarstwie:  Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie.

Wstęp wolny!
06.02 godz. 18:00, Filia nr 1 MBP ul. Pomorska 11