• To event minęło.

Wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Lipskiego „Brudne Dusze”

3 kwietnia : 18:00 - 19:00

Filia nr 1 MBP Rumia zaprasza 3 kwietnia o godz. 18:00 na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Lipskiego „Brudne dusze”.
Autor o wystawie:
„Brudne dusze… czasami są takie w rzeczywistości. Niekiedy zaś brud skrywa się pod jasną maską lub na odwrót – piętno niegodziwości skrywa zagubionego człowieka.”
Fotografie w mniej lub bardziej bezpośredni sposób nawiązują do krwawych, kryminalnych, przerażających zdarzeń powojennej Polski.
– Rzeźnik, który w przerażający sposób walczył z mięsnym deficytem lat pięćdziesiątych.
– Młodziutki chłopak siejący strach i przerażenie na ulicach Krakowa lat 60-tych.
– Sołtys, „król Zrębina”, szanowany obywatel a jednocześnie trzymający w szachu całą wieś bezwzględny morderca…
– Czy wreszcie dwoje ofiar… no właśnie – kogo? Neonazistów? To do dziś nie wyjaśniona zbrodnia, egzekucja, przeprowadzona w Górach Stołowych.

To zaledwie cztery z dziesięciu historii zamkniętych w zdjęciach. Historii zawsze tragicznych, ale i pokazujących właśnie, że nie zawsze to, co się wydaje jasne, wyraziste i przejrzyste, jest takim w rzeczywistości.

Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia w godzinach otwarcia placówki.

Data:
Czas: