• To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy Barbary Wojtanowskiej „Magiczne anioły Barbary”

4 marca : 18:00 - 20:00

Darmowy

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11) zaprasza 04.03.2020 o godz. 18:00 na wernisaż wystawy prac Barbary Wojtanowskiej: „Magiczne anioły Barbary”.

Wystawę będzie można oglądać do końca marca w godzinach otwarcia placówki.

Barbara Wojtanowska:
Z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą [m.in. Niemcy, Kanada]. Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia „Jazowa”, m.in. „Inspiracje muzyką Chopina”, „Kraina na wodzie”, „Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach”, uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.
Należy do „Salonu Kobiet Twórczych” przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.
W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze.
Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008r ., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.

Data:
Czas: