Wystawa malarstwa Magdaleny Limbach

12 października

Stacja Kultura zaprasza na wystawę „Jestem z Ciszy”, którą można oglądać do 12 października w godzinach otwarcia biblioteki.

O Autorce

Ukończyła Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom w pracowni Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego w 1998. Poza malarstwem zajmuje się grafiką wydawniczą, oraz prowadzi warsztaty artystyczne.

W centrum jej malarskich poszukiwań znajduje się człowiek, a przede wszystkim jego tęsknota za tym, co przekracza widzialny wymiar świata.

O wystawie

Wystawa zaprezentowana w Stacji Kultura pt. “Jestem z ciszy” nawiązuje do osobistego doświadczenia – praktyki medytacji. “Wsłuchujemy się w ciszę, aby usłyszeć swój wewnętrzny głos, zanurzyć się w przestrzeń braku znaczeń, odczuć tajemnice naszego istnienia.

Malarstwo jest dla mnie sztuką milczenia. I tu również zawarty jest kolejny paradoks, gdyż artysta środkami materialnymi, widzialnymi próbuje wyrazić to, co niematerialne i pozawerbalne, stanowi zatem doskonałe połączenie ducha i materii”

W malarstwie Artystkę interesuje przede wszystkim światło, kolor, materia malarska. W nieokreślonej, abstrakcyjnej przestrzeni, dużą rolę odgrywa światło. Postać jest tu jakby prześwietlona, tracąc swój cielesny wymiar. Światło staje się drogowskazem. Od złożoności form, zagubienia czy osamotnienia kieruje w stronę transcendencji czy sacrum.

Data:
12 października