• To event minęło.

Wernisaż fotografii i pokaz filmu z projektu „Obłoki jasne nad tobą Słowo Obraz Taniec”

20 września : 18:00 - 19:00

Stacja Kultura zaprasza 20 września o godz. 18:00 na wernisaż fotografii Agnieszki Doborzyńskiej i Bartosza Bańki oraz pokaz filmu Mariusza Hybiaka. Wydarzenie jest podsumowaniem projektu taneczno-edukacyjnego „Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec”, współorganizowanego przez Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu 2019.”
Wstęp wolny.

Motywem przewodnim projektu była twórczość gdańskiego pisarza i poety Pawła Huelle, którego premiera tomiku „Obłoki jasne nad tobą” odbyła się w Stacji Kultura w maju 2018 roku. Wiersze stały się pretekstem do stworzenia teatru tańca, który połączył z pozoru odmienne dziedziny sztuki (poezję, obraz i taniec).

W przedsięwzięciu uczestniczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Rumi. W okresie marzec-czerwiec 2019 młodzież wzięła udział w warsztatach tańca klasycznego, współczesnego, improwizacji, jazzu, tańca afrykańskiego oraz w zajęciach kostiumograficznych i performatywnych, a także wybrała się do Opery Bałtyckiej na spektakl „B jak Balet”.
Zwieńczeniem i interdyscyplinarnym podsumowaniem wszystkich zajęć i doświadczeń zebranych w czasie trwania projektu był spektakl przygotowany przez młodzież pod kierunkiem profesjonalnych tancerzy i choreografów.

Szczegółowy opis znajduje się tutaj.

Data:
Czas: