• To event minęło.

Warsztaty komiksowe dla szkół w Stacji Kultura!

31 października

Stacja Kultura oraz Łukasz Kowalczuk zapraszają na warsztaty dla zorganizowanych grup szkolnych!

W programie
1. Wizyta w pracowni komiksowej
2. Część teoretyczna (definicja i historia komiksu – ok. 15 minut)
3. Kilka rad dla autorów
4. Prezentacja komiksów z całego świata
5. Część praktyczna (stworzenie krótkiego komiksu – 60-90 minut)

Ważne informacje
1. Zajęcia dla dzieci w wieku od lat 10 (program dostosowywany do wieku uczestników – zapraszamy do współpracy szkoły podstawowe i średnie)
2. Preferowana ilość osób to 15, ale poradzimy sobie z większą grupą
3. Uczymy opowiadania historii przy pomocy obrazów, to nie są tylko zajęcia z rysunku (nie trzeba umieć „ładnie” rysować!)
4. Wystarczą ołówki, gumki i temperówki, ale można przynieść więcej przyborów
5. Warsztaty odbywają się dwa razy w miesiącu, w środy (ilość terminów jest więc ograniczona)

Łukasz Kowalczuk
Urodzony w 1983 roku. Związany z historyjkami obrazkowymi od kiedy pamięta. Od dekady tworzy i wydaje głupie komiksy dla mądrych ludzi (własnym sumptem oraz we współpracy z wydawcami z całego świata). Ma na koncie kilkadziesiąt tytułów oraz kilkanaście wystaw. Współpracuje z rumską Stacją Kultura, w której prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych oraz organizuje Rumia Comic Con.

Kontakt: zapisy@bibliotekarumia.pl

Data: