• To event minęło.

Jak powstaje zdjęcie? Warsztaty fotograficzne (8+)

16 stycznia : 11:00 - 12:00

Stacja Kultura zaprasza 16 stycznia o 11:00 na warsztaty fotograficzne dla dzieci (8+) i młodzieży.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Wymagane zgłoszenie: zapisy@bibliotekarumia.pl

Uczestnicy poznają świat fotografii i metody jej zastosowania, a także skomponują własne kadry i stworzą opowieść. Zapoznają się z aparatami analogowymi (duży, średni i mały format) i materiałami, na których można zrobić zdjęcie (papier, szyba, klisza fotograficzna). Dowiedzą się do czego służy ciemnia fotograficzna, dlaczego stosowane jest czerwone światło, co to jest powiększalnik, co wkładamy do koreksu, do czego służy chemia fotograficzna (wywoływacz, przerywacz, utrwalacz itp.) i jak powstaje odbitka.

Prowadząca Joanna Borowiec jest absolwentką Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).
Fotografię poznała, będąc dzieckiem. Ojciec, entuzjasta amator fotografii, mając ciemnię w łazience, wprowadził ją w zaczarowany świat robienia zdjęć. Fascynacja dokumentowania i interpretowania rzeczywistości, wyrażania myśli poprzez to medium trwa do dziś.
Miłośniczka fotografii analogowej, średnio- i wielkoformatowej. Używa historycznych procesów fotograficznych takich jak ambrotypia (technika mokrego kolodionu), cyjanotypia itp. W swojej twórczości wykorzystuje również inne media: akwarele, farby olejne, akrylowe oraz kolaż. Głównym tematem jej zdjęć jest człowiek i jego stany emocjonalne, a także relacje międzyludzkie i relacja do tego, co niematerialne, metafizyczne.

Data:
16 stycznia