• To wydarzenie minęło.

Walentynkowy koncert w Stacji Kultura

12 lutego : 18:30 - 20:00

Darmowy

Stacja Kultura zaprasza 12 lutego o godz. 18:30 na walentynkowe rendez-vous z piosenkami Edith Piaf w wykonaniu Doroty Lulki.

Piaf po polsku to koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego. Niepowtarzalny klimat koncertu buduje fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje utworów, wirtuozeria akordeonu, a przede wszystkim wysokiej próby interpretacje aktorskie Doroty Lulki, grającej tytułową rolę w kultowym, gdyńskim spektaklu Piaf. W czasie koncertu wybrzmią uwielbiane przez publiczność piosenki takie jak: Milord, Padam, Niczego nie żałuję.

Koncert będzie jednocześnie okazją do wysłuchania mniej znanych utworów z repertuaru paryskiego wróbelka, które pojawiają się na wydanej niedawno płycie Piaf po polsku 2. Zainteresowanie słuchaczy utworami Piaf śpiewanymi po polsku i gorące przyjęcie poprzedniej płyty, zmobilizowały wykonawców i tłumaczy do pracy. I tak oto powstała Piaf po polsku 2.
Na krążku znajdują się hipnotyzujące melodie śpiewane głębokim, pełnym ekspresji głosem Doroty Lulki. Obok utworów nostalgicznych, a nawet żartobliwych pojawią się kunsztowne partie instrumentalne Pawła A. Nowaka i Macieja Sadowskiego – muzyków współpracujących z artystką od ponad dziesięciu lat.

Wystąpią:
Dorota Lulka – śpiew