• To event minęło.

Tydzień Małżeństwa

7 lutego - 14 lutego

Stacja Kultura zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach „Tygodnia Małżeństwa”.

W dniach 7-14 lutego zachęcamy Państwa do udziału w dedykowanych małżeństwom warsztatach, spotkaniach, atrakcjach.
Celem tej społecznej kampanii jest propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej, która prowadzi do osobistego rozwoju, i zwyczajnie mówiąc do szczęśliwszego, zdrowszego (jak pokazują badania) życia. Dla budowania bliskich więzi, niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu. W dniach 7-14 lutego staramy się stworzyć małżonkom jak najwięcej takich, specjalnie im dedykowanych, okazji do wspólnego bycia razem.
Szczególnie  zachęcamy do  udziału w Gali Otwarcia Tygodnia Małżeństwa, która odbędzie się 7.02.2018r o godz.17.00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, W programie tego wydarzenia znajdzie się m.in. „Koncert dla dwojga” w wykonaniu Cezarego Paciorka i zaproszonych przez niego do tego projektu Przyjaciół.  Państwa obecność uświetni tę uroczystość oraz, mamy nadzieje,  będzie okazją do miłego spędzenia czasu i lepszego poznania idei Tygodnia Małżeństwa .
Już dziś zapraszamy również na unikalne międzyreligijne spotkanie Małżeństwo, Religie, Obyczaje, które stworzy, mamy nadzieję, okazję do poznania tradycji i kultury związanej z obrzędem ślubu, a także ról żony i męża w różnych religiach. W programie zaplanowana jest m.in. rozmowa przedstawicieli wspólnot religijnych – Żydów, Muzułmanów i Chrześcijan różnych denominacji wraz z małżonkami, którą poprowadzi ks. Krzysztof Niedałtowski. Zaproszeni do rozmowy goście  będą próbowali odpowiedzieć na pytanie: Co jest istotą małżeństwa? W przerwie serwowane będą potrawy charakterystyczne dla obyczajów związanych z weselem, obejrzymy zdjęcia z ceremonii ślubnych, posłuchamy utworów weselnych (11.02.2018r. ECS)

Start:
Koniec: