• To event minęło.

Tajemnice Zagórza i Szmelty – spacer historyczny

9 listopada : 11:00 - 12:00

Stacja Kultura zaprasza 09.11.2019 o godz. 11 na spacer historyczny „Tajemnice Zagórza i Szmelty”. Prowadzącym będzie Dariusz Rybacki, administrator Cyfrowego Archiwum Społecznego Rumi, autor serialu dokumentalnego o historii miasta.

Wydarzenie w ramach projektu „100 tras edukacyjnych pomostem współpracy regionalnej. Koalicje dla Niepodległej”, realizowanego w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” przez Fundację Wspierającą Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży – „Rośnij Zdrowo.” Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

Czy pod górą Markowca kryją się tunele? Jak wyglądała Dolina Zagórskiej Strugi na przełomie XIX i XX wieku? Dlaczego po wrześniu 1939 okoliczne wzniesienia nazywano „krwawymi wzgórzami”? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas spaceru historycznego po Zagórzu i Szmelcie.

Źródło fotografii: Góra Markowca, 1945 r., fot. Archeologia Wojskowa nr VI

Data: