Sztuczna inteligencja w naszym życiu

9 maja 2019 : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 9.05.2019 o godz. 18.30 na spotkanie z Grzegorzem Lindenbergiem wokół książki „Ludzkość poprawiona – Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. Wstęp wolny.
Sztuczna inteligencja, rewolucja modyfikacji genetycznych, komputery kwantowe, tania energia odnawialna i energia jądrowa – to potężne elementy zmian świata już w najbliższych latach. Warto poznać ich możliwości i skutki, zarówno pozytywne, jak i groźne.
Jesteś osobą ciekawą świata? Chcesz zrozumieć, co, jak i dlaczego się w nim w najbliższych latach zmieni? Chcesz dowiedzieć się rzeczy zdumiewających, a prawdziwych i poznać perspektywy oszałamiające, a realne?
Grzegorz Lindenberg podzieli się tym, czego dowiedział się (i cały czas się dowiaduje) czytając setki fachowych tekstów i rozmawiając ze specjalistami, naukowcami i praktykami; dzieli się rzeczami, których w mediach, goniących za tanią sensacją, nie znajdziecie.

Grzegorz Lindenberg (ur. 26 września 1955) – polski dziennikarz i socjolog. Jest jednym ze współzałożycieli „Gazety Wyborczej” oraz założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym „Super Expressu”. W latach 1985-1987 był badaczem pracującym w Russian Research Center na Uniwersytecie Harvarda w ramach stypendium Fundacji Kościuszkowskiej oraz wykładowcą na Uniwersytecie w Bostonie. Od 1996 do 2004 członek zarządu Fundacji Stefana Batorego w Warszawie.

Grzegorz Lindenberg

9 maja 2019