Święta w Starym Knedelkowie – warsztaty dla dzieci

12 grudnia : 17:00 - 18:00

Stacja Kultura zaprasza 12.12.2019 o 17:00 na „Święta w Starym Knedelkowie” – twórcze zajęcia dla najmłodszych wraz z opiekunami, które poprowadzi Joanna Krzyżanek. Wstęp wolny, wymagane zgłoszenie uczestnictwa na zapisy@bibliotekarumia.pl

Kim jest Joanna Krzyżanek?
Ma czarne włosy przypominające druciki, niebieskie oczy i kilka pięknych zmarszczek na czole. Jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Pisze opowiastki, rymowanki
i listy do przyjaciół. Lubi biegać nad rzeczką, podróżować pociągiem, siedzieć w kawiarence, czytać książki, pić herbatę z różaną konfiturą, podziwiać kolorowe cynie, zbierać kasztany, obserwować krople deszczu spływające po dachówkach i łapać śniegowe płatki. Jest właścicielką kremowej komody, czarnego roweru w stokrotki, glinianego dzbanuszka i starego widelca, który dostała od babci Cecylii na trzecie urodziny. Nie lubi stłuczonego szkła, brudnych podłóg, drzwi z nowoczesnymi klamkami, wind, komarów, muszek owocówek. Potrafi uszyć z gałganków gąskę, policzyć poziomki na tarcie, zrobić ciasto z marchewek, lemoniadę z zielonej pietruszki sorbet z malin. Prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Spotyka się z dziećmi w bibliotekach, pracowniach, przedszkolach i szkołach.

Data:
12 grudnia