• To wydarzenie minęło.

Świadkowie historii – nowy serial o przeszłości Rumi

28 lutego : 18:30 - 19:30

W piątek 28 lutego o godzinie 18:30 w Stacja Kultura – Biblioteka Rumia odbędzie się premiera „Świadków historii” – produkcji będącej swoistą kontynuacją zeszłorocznego miniserialu. Tym razem narratorami opowieści będą wiekowi mieszkańcy, którzy opowiedzą o dziejach Rumi. Wstęp wolny.

„Świadkowie historii” to kolejny miniserial dokumentalny autorstwa Darka Rybackiego, którego celem jest popularyzacja historii Rumi. Filmowy zapis wspomnień najstarszych mieszkańców ma przede wszystkim posłużyć pasjonatom oraz zainteresować młodzież.

W pierwszym odcinku „Świadków historii” o swoim życiu opowie Alfons Trocki – urodzony w 1921 roku mieszkaniec Białej Rzeki, który jako młody mężczyzna został wcielony do wojsk niemieckich i wysłany na front wschodni, gdzie omal nie zginął. Z kolei po otwarciu frontu zachodniego stanął po stronie aliantów, a tam przydzielono go do 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Wszystkie 24 odcinki „Świadków historii” będą regularnie publikowane w mediach społecznościowych oraz na miejskim kanale YouTube. Serial będzie również dostępny na cyfrowych nośnikach, które otrzymają m.in. rumskie instytucje kulturalne oraz szkoły.

Produkcja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Łączny koszt to 35 tysięcy złotych.

Data:
Czas: