• To event minęło.

Stacja Jazzik odsłona 9 – „Królowa Muzyka”

10 listopada : 13:00 - 15:00

Stacja Kultura zaprasza 10 listopada o godzinie 13:00 na kolejną odsłonę projektu Stacja Jazzik, który finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego. Tym razem zapraszamy wszystkich w baśniową podróż w świat słów, dźwięków i instrumentów.

Krótko o wydarzeniu:

„Królowa Muzyka” to spektakl opowieści, z żywą muzyką, dla dzieci i rodziców.
Podczas koncertu posłuchamy bajek i baśni ze Wschodu i Zachodu, m. in.: o królu, który wszystko miał, a nie miał szczęścia. O tym skąd się wzięły skrzypce i dlaczego flet tkliwie śpiewa.
Będzie nas prowadziła muzyka z różnych stron świata i instrumenty – takie, które znacie i takie, których na pewno nie znacie.

Wykonawcy:
Parparusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń
Katarzyna Jackowska: opowieści, śpiew, akordeon
Adam Cudak: mandolina, bouzouki, flety proste, saz
Iwona Sojka: skrzypce
Marcin Sojka: instrumenty perkusyjne

Parparusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń to przedsięwzięcie prowadzone przez Katarzynę Jackowską-Enemuo, artystkę wszechstronną: opowiadaczkę, antropolożkę, muzykantkę i pieśniarkę, która od dwudziestu lat zajmuje się poszukiwaniem i praktykowaniem różnych form kultury tradycyjnej i współczesnej: tańców, pieśni, opowieści. Sztuką opowiadania zajmuje się od 2009 roku. Opowiada na najważniejszych festiwalach w Polsce, ale też w najmniejszych wioskach; na scenach, na ulicach, w szkolnych klasach i w pociągach. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich opowiadaczek, łączącą opowieść, żywą muzykę, kontakt z publicznością i elementy teatru w całość.
Występuje sama lub w kompanii innych znakomitych opowiadaczy i muzyków.
Więcej informacji: www.parparusza.wordpress.com

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

10. 11, godz. 13:00, Stacja Kultura – Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP.

Data:
Czas: