• To event minęło.

Stacja Fantazja – wystawa prac dzieci z Rosji

28 lutego

Stacja Kultura zaprasza na wystawę prac, które przyjechały do Rumi prosto z Rosji! Wystawa będzie dostępna w dniach 03.01.-28.02.2019 w godzinach otwarcia Stacji Kultura.

Jaki splot wydarzeń doprowadził do tego, że młodzi czytelnicy i czytelniczki, którzy nigdy nie odwiedzili Rumi i mieszkają tysiące kilometrów stąd, zainteresowali się Stacją Kultura? Otóż we wrześniu 2017 r. gościliśmy grupę rosyjskich bibliotekarek i bibliotekarzy, pracujących w bibliotekach dziecięcych na terenie Federacji Rosyjskiej. Po powrocie do siebie snuli oni opowieści o odwiedzonej najpiękniejszej bibliotece, która mieści się na dworcu kolejowym, a za jej oknami przejeżdżają pociągi. Wyobraźnia dziecięca nie zna granic… efektem czego jest wielkie pudło niezwykłych prac plastycznych, które pewnego deszczowego dnia dostarczył nam zaciekawiony listonosz. Zapraszamy do podziwiania wystawy na dziale dziecięcym!

Data:
28 lutego