• To event minęło.

Spotkania z historią Rumi: walki o Białą Rzekę 9 września 1939

22 listopada : 18:00 - 19:00

Stacja Kultura zaprasza 22.11.2019 o godz. 18 na spotkanie z historią Rumi „Jak przebiegały walki o Białą Rzekę 9 września 1939 r.?”. Prowadzi Darek Rybacki, twórca serialu dokumentalnego Śladami dawnej Rumi i administrator rumskiego archiwum cyfrowego. Wstęp wolny!

9 września 1939 roku do granic dzisiejszej Rumi dotarła 207 Dywizja Landwehry. Opór wkraczającym na nasze ziemie wojskom niemieckim jako pierwsza postawiła Wejherowska Ochotnicza Kompania Harcerska, która broniła wyznaczonej okolicy przez niemal cały dzień. Jak przebiegały walki tego dnia? O tym opowie Dariusz Rybacki, twórca serialu dokumentalnego Śladami dawnej Rumi. Podczas prelekcji wykorzystane zostaną nieznane dotąd fragmenty wspomnień żołnierza Kompanii – Pawła Szefki.

Data:
Czas: