Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem

1 marca : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 1 marca o 18:30 na spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem, które poprowadzi dziennikarka Radia Plus Iwona Demska.
Wojciech Tochman (ur. 1969 r.) – jeden z najwybitniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Jego książki, wśród nich m.in. Schodów się nie pali, Jakbyś kamień jadła, Dzisiaj narysujemy śmierć, Eli, Eli i Wściekły pies, wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu. Dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz Pióra Nadziei – wyróżnienia Amnesty International.
W lutym 2019 roku Wojciech Tochman powraca z nową, porażającą opowieścią „Pianie kogutów, płacz psów”. Kambodża czterdzieści lat po Czerwonych Khmerach. Wojciech Tochman, z chłodną precyzją i ujmującą wrażliwością, opowiada o ludziach, których odwaga została na zawsze złamana. O bólu, którego się nie dało ukoić. O strachu, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę i mrozi w zacofaniu. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby. Kambodża opisana przez Tochmana to lustro, w którym przegląda się cały świat.
„Pianie kogutów, płacz psów” to kontynuacja jego głośnych książek „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć” – o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i w Rwandzie.
Wstęp wolny!
Zapraszamy!