• To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Mariuszem Hybiakiem

31 stycznia : 18:00 - 20:00

Darmowy

Stacja Kultura zaprasza 31 stycznia o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Mariuszem Hybiakiem wokół książki „W matni Symbolicznego. Filmowa twórczość Romana Polańskiego w świetle współczesnej psychoanalizy”.

Spotkanie będzie okazją do dyskusji o twórczości najbardziej znanego i docenianego na świecie reżysera filmowego polskiego pochodzenia oraz o trudnych i zawiłych meandrach analizy psychoanalitycznej inspirowanej nie tyle duchem Freuda, co jego najbardziej szalonego następcy – francuskiego psychoanalityka Jacquesa Lacana. Twórczość Romana Polańskiego stanie się pretekstem do analizy stanu dzisiejszego kina, a także rozmowy o naszych gustach filmowych. Dr Mariusz Hybiak przy okazji opowie o perypetiach pisania rozprawy doktorskiej, bo tytułowa książka jest prezentacją pracy naukowej z dziedziny filmoznawstwa.

Mariusz Hybiak – doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, literaturoznawca, kulturoznawca, działacz społeczny. Redaktor książek i artykułów naukowych. Zajmuje się kinem zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Od 2016 roku pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi, koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki w Rumi, prowadzi warsztaty i lekcje biblioteczne związane z historią kina.

Data:
31 stycznia