• To event minęło.

Pociąg do Niepodległości – kryminalna gra z historią w tle

10 listopada : 11:00 - 13:00

Złap szpiega i wygraj czytnik Inkbook Lumos
Stacja Kultura zaprasza 10 listopada o godz. 11:00 na kryminalną grę z historią w tle pt. „Pociąg do Niepodległości”. Na najskuteczniejszych detektywów czekają atrakcyjne nagrody.

„Jest 9 lutego 1920 roku… Jutro w Pucku odbędą się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Ale w Rumi też się dzieje! Koleją oraz pieszo i konno, przez Rumię przejeżdżają kolejne oddziały Błękitnej Armii, kierując się do Wejherowa i Pucka. W Rumi zakwaterował się sztab 11. Dywizji Piechoty. Przy peronie zatrzymał się wojskowy pociąg, którym podróżuje sam generał Haller.
Jesteś oficerem Żandarmerii, czyli policji wojskowej, w 11. Dywizji Piechoty, której posterunek znajduje się na dworcu w Rumi. Nagle… Alarm! Z peronu dobiegają wołania i komendy. Wydarzyło się coś niepokojącego!”

Okazało się, iż z wojskowego pociągu zniknęły tajne dokumenty Generała. Kto? Dlaczego i kiedy wykradł te dokumenty?
Twoim zadaniem będzie rozwikłanie zagadki oraz złapanie szpiega, któremu udało się wniknąć w najbliższe otoczenie gen. Hallera. Są trzy osoby podejrzane, a dzięki uzyskanym wskazówkom trzeba ustalić motyw sprawcy oraz poszlaki wskazujące na jego winę, a w końcu – dokonać aresztowania.
Gra odbywa się w ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Osadzona została w konkretnym momencie historycznym – przejmowania Pomorza przez polskie wojsko w styczniu-lutym 1920 roku. Zadania umieszczone zostały na rumskich ulicach, nazwanych po postaciach, związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przy okazji gry, poznać można ciekawostki historyczne związane z miastem i z postaciami historycznymi.
Grać można zarówno pojedynczo jak i w grupach max. 2-osobowych.
Żeby zagrać, wystarczy ściągnąć darmową aplikację Action Track na swój smartfon i włączyć w nim lokalizację.

Na najlepszych śledczych czekają atrakcyjne nagrody:

– czytniki e-booków inkBOOK Lumos https://inkbooks.eu/inkbook-lumos
– słuchawki
– powerbanki
– książki
Czytnik ufundował producent czytników inkBOOK oraz goodbooks.pl.

Data:
Czas: