Pociąg do niepodległości – detektywistyczna gra na aplikację Action Track

6 października

„Jest 9 lutego 1920 roku… Jutro w Pucku odbędą się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Ale w Rumi też się dzieje! Koleją oraz pieszo i konno, przez Rumię przejeżdżają kolejne oddziały Błękitnej Armii, kierując się do Wejherowa i Pucka. W Rumi zakwaterował się sztab 11. Dywizji Piechoty. Jesteś oficerem Żandarmerii, czyli policji wojskowej, w Armii Hallera, a twoim zadaniem będzie wyjaśnienie zagadki kradzieży tajnych dokumentów.”

W ten sposób rozpoczyna się nowa gra terenowa Stacji Kultura – Biblioteka Rumia na aplikacji Action Track. Tym razem, w ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawimy Państwu grę detektywistyczną, osadzoną w konkretnym momencie historycznym – przejmowaniu Pomorza przez polskie wojsko w 1920 roku. Są trzy osoby podejrzane, a Twoim zadaniem będzie ustalenie motywu sprawcy oraz okoliczności wskazujących na jego winę, a w końcu – dokonanie aresztowania.

Zadania w grze umieszczone zostały na rumskich ulicach, nazwanych po postaciach, związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości – Antoniego Abrahama, Hipolita Roszczynialskiego, Marii Rodziewiczówny, Hieronima Derdowskiego, Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, Ignacego Paderewskiego. Przy okazji gry, poznać można również ciekawostki historyczne związane z tymi postaciami.

Grać można zarówno pojedynczo, jak i grupą, wspólnie usiłując rozwikłać zagadkę.
Wstępny termin premiery gry 06.10.2018.

Data:
6 października