• To event minęło.

Posłuchaj piesku!

4 października : 17:00 - 18:00

W dniu 4 października Filia nr 1  zaprasza najmłodszych czytelników na akcję czytelniczą „Posłuchaj Piesku”

„Posłuchaj piesku!” to cyklicznie organizowana akcja czytelnicza dla najmłodszych. W przestrzeni biblioteki pojawiają się niecodzienni goście, specjalnie wyszkolone psiaki, które zostają obsadzone w roli słuchaczy najmłodszych czytelników.
Dzieci czytają ulubione książeczki oraz mają okazję poznać i pobawić się ze wspaniale wyszkolonymi czworonogami. Rodzice natomiast mają okazję porozmawiania z terapeutami o możliwościach wspomagania dzieci z trudnościami w czytaniu.
Takie czytanie dodaje maluchom odwagi. Psy wydają się uważnie słuchać i – w przeciwieństwie do dorosłych czy kolegów z klasy – nie zwracają uwagi na potknięcia i przejęzyczenia. W pełni akceptują dziecko oferując mu swoją całkowitą uwagę i zainteresowanie bez względu na kolor skóry, wiek, poziom społeczny, zamożność rodziców. Te zalety więzi z psem wykorzystuje się we wspomaganiu nauki czytania. Sam pies oczywiście nie nauczy czytać, jednak jego obecność przyczynia się do zmniejszenia napięcia i stresu, wspierając dziecko w pokonywaniu trudności związanych z czytaniem.

Czytanie prowadzą terapeuci z Fundacji Dogtor, która jest jedną z pierwszych organizacji dogoterapeutycznych w Polsce mającą 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu różnych form dogoterapii. Są to m.in. zajęcia edukacyjne, jak również terapia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z różnymi niepełnosprawnościami np. spektrum autyzmu, niepełnosprawność intelektualna i fizyczna. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych terapeutów i dogoterapeutów w towarzystwie specjalnie wyszkolonych psów.

Data:
Czas: