• To event minęło.

Opowieści celtyckie – spotkanie z Karoliną Janowską

7 czerwca : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 7 czerwca 2019 r. o godz. 18:30 na spotkanie z Karoliną Janowską, autorką cyklu powieściowego „Opowieści celtyckie”.
Wydarzenie jest częścią projektu „Od mitu do fantasy”. Wstęp wolny.

Karolina Janowska
Zafascynowana starożytnym Rzymem miłośniczka kultury antycznej, włoskiej i hiszpańskiej. Absolwentka filologii klasycznej i iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka tetralogii „Opowieści Celtyckie” oraz „Blasku trawy pampasowej”. Niepoprawna i nieuleczalna bibliofilka, wielbicielka włoskiej kawy i portugalskiego fado.

„Opowieści celtyckie”
Powstawały w latach 2002 – 2014 z kilkuletnimi przerwami. Pomysł na ich napisanie narodził się w trakcie słuchania soundtracku do filmu „Gladiator”. Początkowo pomyślane były jako jedna powieść, ale ostatecznie powstały cztery części. Główny ciężar powieści rozkłada się między dwie postacie – Wercyngetoryksa i Cezara. Obserwujemy ich młodość, drogę do władzy i cenę, jaką ostatecznie każdy z nich musi zapłacić za swoje ambicje.

Projekt „Od mitu do fantasy” odbywa się w ramach projektu „Słowiańskie fantasy”, na realizację którego Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach projektu realizowane są warsztaty literackie „Piszemy fantasy” prowadzone przez dr Elżbietę Żukowską, wykłady poświęcone przenikaniu się mitologii i fantasy oraz spotkania z autorami gatunku fantasy.

Data:
Czas: