• To event minęło.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Rumi

7 maja - 15 maja

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza na świętowanie Tygodnia Bibliotek. Tydzień bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. Tydzień Bibliotek w 2019 roku odbywa się pod hasłem „#biblioteka”.
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza na ciekawe wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Program:
7 maja (wtorek)
11:30 „Potwory książkowe” – warsztaty kreatywne dla dzieci z autorką książek modułowych Katarzyną Zych
18:00 Kino w bibliotece – filmowy hit lat 80-tych z muzycznym przebojem w tle, dziecięce fantasy, na którym wychowały się pokolenia! Zapraszamy!
8 maja (środa)
18:30 „Signals of love” koncert eksperymentalny w wykonaniu duetu: Katarzyna Dąbecka oraz Dariusz Wojciech Michalak.
9 maja (czwartek)
18:30 Sztuczna inteligencja w naszym życiu – spotkanie z Grzegorzem Lindenbergiem wokół książki „Ludzkość poprawiona – Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”.
11 maja (sobota)
13:00 Stacja Jazzik – koncert dla dzieci „Akordeon bez tajemnic” Paweł A. Nowak
14 maja (wtorek)
Biblioteka marzeń – warsztaty kreatywne w ramach „Warsztatów z książką w tle”.
15 maja (środa)
18:30 spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem wokół książki “Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców“.

Start:
Koniec: